Projekt „Poduzetnički inkubator i akcelerator Antunovac KK.03.1.2.01.0012.“ odobren je u okviru Operativnog programa "Konkurentnost i kohezija".
Poduzetnički inkubator i akcelerator Antunovac dizajniran je u svrhu jačanja poduzetničkog okruženja u Općini Antunovac sa širim područjem te jačanje regionalne konkurentnosti kroz poboljšanje dostupnosti poduzetničko poslovne infrastrukture MSP-ovima.
Poduzetnički inkubator i akcelerator u Antunovcu jedan je od četiri poduzetnička inkubatora na području Osječko-baranjske županije. Izgrađen je u sklopu provedbe kapitalnog projekta Općine Antunovac „Poduzetnički inkubator i akcelerator Antunovac KK.03.1.2.01.0012.“ ukupne vrijednosti 21.402.869,68 kuna, a koji je odobren i sufinanciran u okviru Operativnog programa “Konkurentnost i kohezija” u iznosu od 19.698.872,28 kuna. Provedba projekta trajala je 24 mjeseca, odnosno od 7. kolovoza 2017. do 7. kolovoza 2019. godine. U provedbu projekta je uz nositelja Općinu Antunovac i projektnog partnera Agenciju za održivi razvoj Općine Antunovac – RODA d.o.o. bilo uključeno još šest suradničkih organizacija.
Vlasnik izgrađenog objekta – Poduzetničkog inkubatora i akceleratora Antunovac površine 3.179m2 – je Općina Antunovac. Temeljem Ugovora o pravu upravljanja, korištenja i održavanja objekta, radi organizacije rada Poduzetničkog inkubatora i akceleratora Antunovac, objektom upravlja i održava ga Agencija RODA d.o.o.
Poduzetnički inkubator i akcelerator Antunovac obuhvaća 34 opremljena ureda, dva proizvodna prostora, konferencijsku dvoranu, dva Co-working prostora i konferencijske sale. Osim pružanja usluge zakupa poslovnog prostora te usluge 3D printanja, PIA Antunovac usmjerena je na okupljanje stručnjaka i poduzetničkih potpornih institucija s ciljem potpore razvoju poduzetništva na području Osječko-baranjske županije.
Nositelj projekta: Općina Antunovac
Partner na projektu: Agencija za održivi razvoj Općine Antunovac – RODA d.o.o. za gospodarski i ruralni razvoj i poticanje poduzetništva.
Suradnici: Sveučilište J.J. Strossmayera u Osijeku, Ekonomski fakultet Osijek, Hrvatska gospodarska komora Osijek, Poduzetnički inkubator BIOS d.o.o., Regionalna razvojna agencija Slavonije i Baranje, Institut za razvoj ženskog poduzetništva i vodstva (Woman in Adria) i Matić savjetovanje, Zagreb
Ukupna vrijednost projekta: 21.402.869,68 HRK odobreno 19.698.872,28 HRK (93,4%).
Razdoblje provedbe projekta: 24 mjeseca (7. kolovoza 2017. do 7. kolovoza 2019. godine).
Ciljevi projekta:
Očekivani rezultati:
Projektni tim:
Kontakt osobe za više informacija:
Ovaj projekt se financira iz Europskog fonda za regionalni razvoj
„Sadržaj je isključiva odgovornost Općine Antunovac i Agencije za održivi razvoj Općine Antunovac-RODA d.o.o.za održivi gospodarski i ruralni razvoji poticanje poduzetništva i ni pod kojim uvjetima ne odražava stav Europske unije i/ili Upravljačkog tijela.“
Projekt Oslonac u poslovanju – PIA Antunovac! doprinosi jačanju sposobnosti malih tvrtki za kvalitetnije poslovanje i opstanak na tržištu te otvaranju novih mogućnosti poslovanja umrežavanjem poduzetnika, pružanjem specijaliziranih usluga Agencije za održivi razvoj Općine Antunovac RODA d.o.o., provedbom intenzivnih seminara i informiranja o natječajima za bespovratna sredstva te ostalim uslugama poslovnog savjetovanja.
Nositelj projekta: Agencija za održivi razvoj Općine Antunovca – RODA d.o.o. za gospodarski i ruralni razvoj i poticanje poduzetništva
Ukupna vrijednost projekta: 747.269,67 HRK
Iznos bespovratnih sredstava: 560.452,24 HRK
Razdoblje provedbe projekta: 18 mjeseci (15. siječnja 2020. do 15. srpnja 2021. g.)
Ciljevi projekta:
• Opći cilj: Doprinijeti rastu i povećanju broja mikro i malih poduzeća te većoj mogućnosti zapošljavanja i održivom gospodarskom razvoju u Osječko-baranjskoj županiji i široj regiji.
• Cilj projekta: Posebno proširiti usluge poslovne podrške poduzetničke potporne institucije koji će pomoći poduzetnicima u informiranju o osnivanju, razvoju i širenju poslovanja te stvaranju poduzetničkog povoljnog okruženja. Pružanjem specijaliziranih usluga Agencije RODA d.o.o. i provedbom intenzivnih seminara i informiranja o natječajima za bespovratna sredstva s temama lokalnih i regionalnih, nacionalnih i EU natječaja i javnih poziva, korištenja ESIF jamstava i kredita, programima za žene u poduzetništvu i ostalim pomoćnim uslugama za poduzetnike jača se sposobnost malih tvrtki za kvalitetnije poslovanje i opstanak na tržištu te otvaraju nove mogućnosti međusobnim umrežavanjem.
Očekivani rezultati projekta:
• Nadograđene 2 postojeće web-stranice PPI-a novim sadržajima i alatima,
• Održano 11 događanja za povezivanje poduzetnika,
• Održano 16 radionica za informiranje poduzetnika,
• Ukupno 51 novi poduzetnik sudjelovao na događanjima za informiranje i povezivanje,
• 71 postojeći poduzetnik sudjelovao na događanjima za informiranje i povezivanje,
• Podržana 1 organizacija za poslovnu podršku.
Kontakt osoba za više informacija:
• Voditelj projekta Ante Modrić, dipl. iur.,
| direktor Agencije za održivi razvoj Općine Antunovac RODA d.o.o.
| e-mail: direktor@roda-antunovac.hr
Projekt je sufinancirala Europska unija iz Europskog fonda za regionalni razvoj.
Sadržaj je isključiva odgovornost Agencije za održivi razvoj Općine Antunovac – RODA d.o.o. i ni pod kojim uvjetima ne odražava stav Europske unije i/ili Upravljačkog tijela
POSTANI VODITELJ EU PROJEKATA! Mlada ste visokoobrazovana nezaposlena osoba ili dugotrajno nezaposlena osoba s područja Osječko-baranjske županije? Želite steći konkurentna znanja za prednost na tržištu rada i razvoj vlastite karijere?
Dana 24. kolovoza 2018. godine Ministarstvo gospodarstva, poduzetništva i obrta objavilo je Poziv na dostavu projektnih prijedloga „Internacionalizacija poslovanja MSP-ova – Faza 2“, referentna oznaka: KK.03.2.1.16. Poziv je namijenjen mikro, malim i srednjim poduzećima kako bi se ojačala međunarodna konkurentnost olakšavanjem predstavljanja njihovih proizvoda/usluga međunarodnoj poslovnoj zajednici u inozemstvu i uvođenja proizvoda
Želite li saznati djelotvoran način izrade strateškog plana za Vaše poduzeće? Ili Vas zanima kako napraviti strateški plan koji je jasan, mjerljiv i provediv? Ukoliko je Vaš odgovor potvrdan prijavite se na radionicu “Strategija na A4” koju organizira HAMAG-BICRO s partnerima.
Doznajte kako pomoću EU sredstava možete ishoditi hrvatske znakove kvalitete za pojedine proizvode i linije proizvoda, odnosno jednu ili više usluga ili djelatnosti. U sklopu Javnog poziva “Znakovi kvalitete” poduzetnicima je na raspolaganju 7,5 milijuna kuna bespovratnih sredstava iz Europskog fonda za regionalni razvoj. prepoznatljivost-domacih-proizvoda
Ministarstvo gospodarstva, poduzetništva i obrta objavilo je Otvoreni javni poziv za Program “Razvoj zadružnog poduzetništva” za 2018. godinu. Temeljem Programa “Razvoj zadružnog poduzetništva” dodjeljivat će se bespovratna sredstava gospodarskim subjektima koji su registrirani kao zadruge u svrhu poticanja razvoja zadružnog poduzetništva koje ostvaruje tržišnu uspješnost, povećava zaposlenost te potiče rast i razvoj
UREDSKA PROSTORA
PROIZVODNO-POSLOVNA PROSTORA
OPREMLJENO I IZGRAĐENO FIZIČKE INFRASTRUKTURE
KORISTI INFRASTRUKTURU
KOJA POSLUJU MANJE OD 3 GODINE
KOJA POSLUJU VIŠE OD 3 GODINE
1 KONFERENCIJSKA DVORANA I 2 KONFERENCIJSKE SALE
NOVIH USLUGA POSLOVNE PODRŠKE PODUZETNIČKE INFRASTRUKTURE